Konsultacja.

Przed każdym zabiegiem medycyny estetycznej zapraszam na konsultację, w czasie której wraz z pacjentem opracowujemy indywidualny plan terapii na podstawie stanu zdrowia, wieku, stanu skóry i oczekiwań. Każda twarz jest inna i wymaga spersonalizowanej terapii do uzyskania oczekiwanych efektów. 

Umów się na pierwszą konsultację

Zdrowa skóra.

W myśl powiedzenia „Elegancja wynika z bycia tak pięknym w środku jak i na zewnątrz” Coco Chanel, wygląd naszej skóry zależy nie tylko od czynników genetycznych,ale również czynników zewnętrznych (stres, zmęczenie, niedobór snu, styl życia, tytoń, promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenie powietrzna). Dlatego ważne, aby regularnie dbać o skórę wykonując zabiegi stymulujące ją do odnowy, a tym samym opóźniać procesy starzenia. Ważna jest profilaktyka anti-aging, aby zawsze mieć piękną skórę pełną blasku, o wyrównanym kolorycie, gładkiej powierzchni, prawidłowo nawilżoną i jędrną. 

Modelowanie twarzy. (Wolumetria)

Jej istotą jest przywracanie objętości związanej z utratą wraz z wiekiem tkanki tłuszczowej. Podczas  zabiegu podawany jest kwas hialuronowy, kwas polimlekowy lub własny tłuszcz (lipofilling) w określone miejsca na twarzy tak, aby uwydatnić kości policzkowe, uzupełnić zapadnięte skronie, zmniejszyć widoczność bruzd, poprawić linię żuchwy, wydłużyć brodę. Dzięki wykorzystaniu określonych struktur anatomicznych twarzy i jej proporcji można uzyskać efekty odmłodzenia w sposób naturalny, bez zmieniania indywidualnych rysów. Jest to długoterminowe działanie anti-aging, dzięki któremu możemy wyglądać młodziej, atrakcyjniej, bardziej kobieco/męsko, szczuplej, mniej smutno, mniej obwiśle. Aby efekt był najbardziej optymalny i harmonijny, na każdą twarz należy spojrzeć indywidualnie. 

Okolice oka.

Skóra w okolicy oka jest cienka, wrażliwa i bardzo delikatna. Jej grubość to ok.0,5mm. Brak podskórnej tkanki tłuszczowej, która chroni przed czynnikami zewnętrznymi sprawia, że najwcześniej widać oznaki upływającego czasu. U niektórych osób dochodzi do zaburzeń krążenia limfatycznego,co skutkuje występowaniem obrzęków. W związku z tym skóra okolicy oka wymaga szczególnej pielęgnacji oraz indywidualnego doboru zabiegów.

Najczęstsze problemy w tej okolicy to drobne zmarszczki, worki  i cienie pod oczami, ubytek tkanki podskórnej (dolina łez).

Modelowanie
ust kwasem hialuronowym.

To obecnie najbardziej popularny zabieg medycyny estetycznej na świecie. Wykonywany może być bez względu na wiek pacjenta. U osób młodych korekta dotyczy głównie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej, u osób starszych dotyczy głównie poprawy konturu oraz zmian wynikających z postępującego starzenia się. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.  Po zabiegu może pojawić się obrzęk, krwiak, które ustępują w ciągu kilku dni. W zależności od zastosowanego preparatu kwasu hialuronowego efekty utrzymują się od 6 miesięcy do ok.1 roku.

Niechirurgiczna korekta nosa.

W niektórych przypadkach może być alternatywą dla chirurgicznej korekty. Najczęściej wykonuje się zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego jak również nici. Wskazaniami do zabiegu jest najczęściej garbek na nosie, ubytki i krzywizny nosa, opadający czubek nosa.  

Usuwanie rumienia i poszerzonych naczynek.

Prześwitujące przez naskórek rozszerzone naczynia krwionośne zwane teleangiektazjami. Mogą powstawać pod wpływem emocji, ciepła, mrozu, wzrostu ciśnienia tętniczego oraz na podłożu trądziku różowatego. Dają efekt zaczerwienia skóry policzków, brody, nosa, czoła tworząc rumień.

W tych przypadkach najlepsze efekty daje zastosowanie technologii laserowych.

Blizny, rozstępy.

Całkowite usunięcie blizny zwykle nie jest możliwe. Najskuteczniejsze leczenie dotyczy blizn świeżych. Leczenie polega przede wszystkim na zastosowaniu optymalnej metody, która przede wszystkim zmniejszy widoczność blizny oraz ją uelastyczni. Najczęstszy problem stanowią blizny potrądzikowe oraz blizny pooperacyjne ( w tym także po cięciu cesarskim). Do najczęściej stosowanych metod leczenia zaliczmy miejscowe zastosowanie sterydów, laser CO2, Dermapen, peelingi chemiczne, osocze bogatopłytkowe.

Skóra głowy i włosy.

Nadmierne wypadanie włosów dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiety. Leczenie nie jest łatwe i powinno być prowadzone kompleksowo pod kontrolą dermatologa, endokrynologa jak również ginekologa.  Jest wiele przyczyn łysienia – choroby dermatologiczne, endokrynologiczne (zaburzenia funkcji tarczycy), stres, niewłaściwa dieta, stosowane leki. 

Leczenie polega na skojarzeniu różnych metod. Mezoterapia skóry głowy jest podstawowym zabiegiem. Polega na ostrzykiwaniu skóry głowy preparatami, które hamują wypadanie włosów, a także pobudzają ich wzrost. Preparaty dobierane są w zależności od etiologii wypadania włosów. Bardzo często stosuje się osocze bogatopłytkowe pozyskiwane z krwi pacjenta.

Nadpotliwość.

To problem, który znacznie pogarsza jakość życia. Najczęściej dotyczy pach, rąk i stóp, czoła. Po konsultacji i wykluczeniu chorób ogólnoustrojowych wykonuje się zabiegi toksyną botulinową, która czasowo wyłącza funkcje gruczołów potowych. Efekty zabiegu utrzymują się do ok.6-8 miesięcy. 

Lipoliza iniekcyjna.

Jest to miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej polegająca na podaniu preparatu, który powoduje stan zapalny, a następnie obrzęk komórek tłuszczowych i ich pękanie. Uwalniane tłuszcze razem z krwią trafiają do wątroby, gdzie są metabolizowane. Obszary ciała, które najczęściej poddawane są zabiegom lipolizy to podbródek, ramiona, brzuch, biodra. Po zabiegu pojawia się obrzęk i zaczerwienienie, czasem świąd i niewielki ból. W przypadku niewielkiej ilości tkanki tłuszczowej wystarczy wykonać 2-3 zabiegi, aby osiągnąć zadowalające efekty. Odstępy pomiędzy zabiegami powinny wynosić 3-4 tygodnie.